Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - marcinur - 11.10.2017

(11.10.2017, 22:03)sierzant napisał(a): Na przykład tak:
Jakie wymiary ma ta łazienka?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Easy Driver - 11.10.2017

(28.09.2017, 20:10)mr.dudek napisał(a): Wymyśliłem dziś jeszcze jedną kombinację pomieszczeń z większym salonem.

[Obrazek: plan.png]
Czy w tej opcji "kotłownia" spełnia wymagania co do kubatury dla pieca gazowego ?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 12.10.2017

Piec gazowy nie wymaga "kotłowni"
Marcin: np takie lub większe jeśli zajdzie potrzeba.
Ja nie potrzebuję prysznica w malej. U mnie będzie tam
kibelek z małą umywalką dla gości i przewód kominowy
z wbudowanym w łazieneczkę kominkiem.Łącznie na dwie
łazienki przeznaczyłem 12.6m.(w oryginale 11,3) Kombinacji może być wiele.
Nawet na szybko: z prywatną dla "potrzebujących rodziców"  Big Grin


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - marcinur - 12.10.2017

(12.10.2017, 08:32)sierzant napisał(a): Marcin: np takie lub większe jeśli zajdzie potrzeba.
Ja nie potrzebuję prysznica w malej. U mnie będzie tam
kibelek z małą umywalką dla gości i przewód kominowy
z wbudowanym w łazieneczkę kominkiem.Łącznie na dwie
łazienki przeznaczyłem 12.6m.(w oryginale 11,3) Kombinacji może być wiele.
Nawet na szybko: z prywatną dla "potrzebujących rodziców"  Big Grin
JA kombinuję, jak przerobić oryginalny projekt, tak żeby były 2 "pełnoprawne" łazienki. Z większej chcę właśnie wywalić prysznic i dać go do mniejszej. I myślę, jakie minimalne wymiary musiałaby mieć łązienka, żeby zmieścił się prysznic, kibelek i mała umywalka. Pierwotnie założyłem, że potrzebuje mniej więcej wymirt 1,5x2m. W Twojej koncepcji jest 1x2m. Ciekawi mnie, czy to jednak nie będzie za ciasno. Taka kabina zajmie z 80-90 cm więc na kibelek i umywalkę zostaje 110-120 cm po długości...


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - pacholczyk12 - 12.10.2017

(10.10.2017, 21:24)ichtiander napisał(a): Witam. Oto moja koncepcja domu Łukasza, który sam przerobiłem ponieważ warunki zabudowy do tego mnie zmusiły. Dach dwuspadowy o duży koncie nachylenia i dlatego po konsultacji z Łukaszem zmieniłem wymiary zewnętrzne aby zachować stylistykę całej bryły :) . Ponadto zdecydowałem się na zminimalizowanie korytarza oraz zrezygnowałem z wejścia do kotłowni od strony domu ponieważ uważam to za zbędne w przypadku ogrzewania gazowego.
Dom jest takich samych wymiarów jak w projekcie ??
Układ pomieszczeń mistrzowski ::) Bardzo mi się podoba.   Nie ukrywam ,że myślę o takim samym układzie , dach by został czterospadowy. Ogrzewanie peletem :):)
Pozdrawiam


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - maciej87 - 12.10.2017

Masz napisane że zmienione. Na zdjęciu też jest wymiar podany


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - pacholczyk12 - 12.10.2017

(12.10.2017, 13:55)maciej87 napisał(a): Masz napisane że zmienione. Na zdjęciu też jest wymiar podany

Już doczytałem Smile Zrobiłem taki układ tylko , że na takich wymiarach jak w projekcie ?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Marta_yolo - 12.10.2017

(11.10.2017, 22:03)sierzant napisał(a): Na przykład tak:

Wszystko fajnie ale gdzie wtedy wstawie komin? :/


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - mr.dudek - 12.10.2017

(11.10.2017, 23:28)Easy Driver napisał(a):
(28.09.2017, 20:10)mr.dudek napisał(a): Wymyśliłem dziś jeszcze jedną kombinację pomieszczeń z większym salonem.

[Obrazek: plan.png]
Czy w tej opcji "kotłownia" spełnia wymagania co do kubatury dla pieca gazowego ?

Powinna być kubatura min. 6.5 m3. Tu jest jakieś 6m3 więc troszkę za mało ale zmieniliśmy jeszcze trochę układ przenoszac kotłownie i  od frontu domu cofając łazienkę wgłąb domu. Kotłownia będzie od razu po wejściu w wiatrołapie po lewej stronie na całej szerokości łazienki (rezygnujemy z małego wc). A łazienka będzie bez okien ale planujemy świetlik sufitowy Wink

Tak by to było:
[Obrazek: plan.png]


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - ichtiander - 12.10.2017

(12.10.2017, 11:31)pacholczyk12 napisał(a):
(10.10.2017, 21:24)ichtiander napisał(a): Witam. Oto moja koncepcja domu Łukasza, który sam przerobiłem ponieważ warunki zabudowy do tego mnie zmusiły. Dach dwuspadowy o duży koncie nachylenia i dlatego po konsultacji z Łukaszem zmieniłem wymiary zewnętrzne aby zachować stylistykę całej bryły Smile . Ponadto zdecydowałem się na zminimalizowanie korytarza oraz zrezygnowałem z wejścia do kotłowni od strony domu ponieważ uważam to za zbędne w przypadku ogrzewania gazowego.
Dom jest takich samych wymiarów jak w projekcie ??
Układ pomieszczeń mistrzowski :Smile Bardzo mi się podoba.   Nie ukrywam ,że myślę o takim samym układzie , dach by został czterospadowy. Ogrzewanie peletem SmileSmile
Pozdrawiam

Ponieważ w domu musiałem zastosować dach dwuspadowy aby dom miał odpowiednie proporcje  z kwadratu zrobiłem prostokąt o wymiarach 13,5m x  9,3m. Ogólne powierzchnia wewnętrzna wyszła taka sama. Moim założeniem było zminimalizowanie powierzchni na korytarz a maksymalne powiększenie pokoi. W kotłowni dałem ogrzewanie pelletowe ale zamierzam ogrzewać gazem a pellet będzie ogrzewaniem awaryjnym w razie jak nam Putin kurek zakręciSmile). Ponadto w takim układzie ja założyłem że strop będzie miał nośność 120 kg /m2 a więc na górze powstaje powierzchnia strychowa o powierzchni 50 m2 do wykorzystania na dodatkowy pokój czy stryszek. Linia wiązarów tak jest poprowadzona aby w razie czego z salonu można było poprowadzić schody. I tyle Smile) Zamierzam sterowniki z pieca gazowego umieścić w pomieszczeniu gospodarczym aby można było z domu sterować ogrzewaniem. Do tego zrezygnowałem z komina w kuchni i zrobię komin spiro od poziomu stropu ponieważ docelowo założyć chcę  wentylację mechaniczną a w tedy ten komin będzie zbędny Smile)


  
Menu