Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - mariusz847 - 28.03.2017

Witam,

Ja będę likwidował spiżarnię, w związku z tym komin powędruje do łazienki. Nie będę także miał ogrzewania na paliwo stałe (prawdopodobnie). Czy te zmiany wymagają adaptacji?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - seb1k - 28.03.2017

Witam,

Oto moja propozycja na rozplanowanie powierzchni. Może ktoś skorzysta  [Obrazek: smile.png] Główne założenia:
*ogrzewanie gazowe, tym samym kotłownia out
*Rezygnacja z kominka (w sytuacji gdy kiedyś się brak kominka "odwidzi" to jest przewidziane miejsce w rogu pokoju dziennego kosztem części szafy w sypialni
*wyraźny podział na część dzienną i nocną
*wejście od strony dziennej
*minimalna komunikacja, ale nie za wszelką cenę...
*3 sypialnie (możliwie jak najbardziej użytkowe) + dodatkowe pomieszczenie do rekreacji
*miejsce na zaparkowanie 4 rowerów (w pionie na specjalnym uchwycie) w wiatrołapie stąd jego niecodzienny kształt

Oczywiście nie obyło się bez pewnych kompromisów jak chociażby miniaturowa łazienka. W pierwszym podejsciu było samo WC, ale w naszym przypadku bardzo mile widziane jest drugie miejsce do kąpieli, więc udało się wygospodarować niewielką kabinę prysznicową walk-in. Był zamysł, aby w głównej łazience również pokusić się o kabinę, ale raczej do tego nie dojdzie z uwagi na stosunkowo niewielką powierzchnię.

Pozdrawiam


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - baydle - 31.03.2017

Hej kochani.

Wraz z żoną spędziliśmy długie godziny nad dopasowaniem układu pomieszczeń pod nas i ostatecznie wybieramy to co poniżej.
Łukasz niedawno wrzucił na forum opcję z doklejonym garażem i to był strzał w dziesiątkę.
Zmodyfikowaliśmy garaż, nie jest nam potrzebny na dwa auta.
Ja muszę mieć gabinet/pracownie, ponieważ pracuję w domu. Myślę ze oddzielenie go od pomieszczeń mieszkalnych jest dla mnie korzystniejsze, nie będzie
mi przeszkadzał domowy rozgardiasz i będę mógł się trochę odciac i skupić na pracy Smile
W zamian, dla żony jest łazienka i garderoba dostępna tylko z sypialni Smile

Co o tym sądzicie?

[Obrazek: fuh926x6zuni.jpg]


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - lukasz.susik - 04.04.2017

Cześć,

Od siebie wrzucam przerobiony standard wg naszego Góru Tongue edytowany w "PaintCadzie" Smile

Zmiany
1. Zamiana pokoju na łazienkę - wraz z oknami (tak, aby była przy piecu => dzięki temu nie będzie słychać tak bardzo odgłosów z kotłowni w pokojach)
2. Pralka wrzucona do kibelka (pomniejszyłem spiżarnie)
3. Zmiana ścian pomiędzy sypialnią a łazienką, tak aby zmieścić garderobę z jednoczesnym przejściem z sypialni do łazienkiSmile

Co myślicie?
Kurde, nie mogę sie doczekać kolejnych filmów z budowy Big Grin
Pozdrawiam

Nie wiem jak wrzucic obraz wiec podaje link do dysku google:

https://drive.google.com/open?id=0B-3ZSPAoCNSPeDlVS2Utcy03WGc


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 14.04.2017

Sierzant - czy to znaczy, że jeśli: chciałabym zmienić nieznacznie rozmiar spiżarki kosztem pomniejszenia łazienki tej dużej plus troszkę inaczej drzwi zrobić do dwóch sypialni (czyli poprzestawiać delikatnie ścianki, bez ruszania pokoi, miejsca łazienki itp) oraz instalacja na gaz zamiast pieca na paliwo stałe - to nie muszę tego zgłaszać projektantowi?
Jakie zmiany bezwzględnie muszą być ujęte w adaptacji a co można samemu w trakcie budowy zmienić? Np dach dwuspadowy - w naszym przypadku - to na pewno musi być w projekcie. Dobrze rozumiem?

Zmiana pieca na gaz wymaga przeprojektowania,tak samo dach.
Reszta typu inny rozklad, okna tylko wpisu w ksiazce bo to zmiany nieistotne.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - kuznia - 14.04.2017

Witam, gdybym chciał zmienić rozmiar okna tak żeby w miejscu gdzie projektowana jest jadalnia zrobić okno do podłogi tak jak jest w salonie, to muszę informować o tym architekta czy wystarczy później wpis do dziennika?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 14.04.2017

Wg mnie nie, zmiana nieistotna. Wystarczy wpis.

Jakie zmiany w projekcie są nieistotne?
Według prawa budowlanego za zmiany nieistotne w projekcie uznaje się przykładowo zmiany:
  • rodzaju materiału, z którego będzie wykonany dach;
  • rodzaju materiału, z którego stawiamy ściany (jeśli nie powodują zmiany wielkości domu);
  • przebiegu instalacji energetycznej, wodociągowej, grzewczej, miejsca usytuowania kotła ogrzewającego dom;
  • przeznaczenia pomieszczeń, na przykład w miejscu sypialni ma powstać kolejna łazienka, a w miejscu pomieszczenia gospodarczego – sypialnia itp.;
  • liczby okien, wielkości i kształtu otworów okiennych, liczby drzwi;
  • elewacji domu;
  • kąta nachylenia dachu, wysokości kalenicy oraz układu połaci dachowych (pod warunkiem że nie wpłyną na zmianę kubatury budynku i będą zgodne z wymaganiami planu miejscowego lub decyzji o warunkach zabudowy). Przykładowo zmiana kąta nachylenia z 40 na 45°, gdy plan miejscowy dopuszcza dachy o nachyleniu od 30 do 50°, będzie nieistotna.
ZOBACZ TEŻ


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - ProStaś - 18.04.2017

Zaproponuję swoją propozycję dla liczniejszej rodziny przy założeniu grzania gazem, bądź prądem (bez osobnej, dostępnej z zewn. kotłowni).
1. pokój przy salonie - po jego powiększeniu - można wykorzystać dla młodszego rodzeństwa,
2. dwie pełnoprawne łazienki, jedna z oknem i wanną, druga z prysznicem,
3. wejście z kuchni do spiżarnio-pralnio-kotłowni,
4. trzeci pokój trochę odsunięty od pozostałych (na gabinet lub dla starszej pociechy),
5. salon wraz z jadalnią zyskał na przestrzeni i razem ze sporawą kuchnią daje całkiem dużą powierzchnię dzienną,
6. przesunięte okno w jadalni doświetli korytarz,
7. wejścia do pokoi i łazienki nieco ukryte przed wzrokiem biesiadujących,
8. bardziej spójna elewacja wejściowa (duże okno na prawo od wejścia stanowi odbicie lustrzane okna kuchennego),

Może komuś się spodoba? Big Grin Cool

[Obrazek: zdjecie.jpg]


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - rafalt1717 - 27.04.2017

Zaciekawił mnie ten projekt, ale z dobudowanym garażem i 4 pokojem biurowym lub ewentualnie dla trzeciego dziecka.
Przejrzałem wszystkie strony tego tematu, ale chyba jedyne co się trafiło to biuro, do którego wchodzi się przez garaż co jest dla mnie trochę dziwne. W dobudówce chciałbym mieć garaż i kotłownie, a domek nawet lekko powiększyć w taki sposób żeby drastycznie nie pomnożyć kosztów, a mieć 4 sypialnie. Nie mam jednak pomysłu na to.
Może ktoś się nad tym zastanawiał i może się podzielić pomysłem?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 27.04.2017

A tu kolega juz nie zajrzal
http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-50.html


  
Menu