Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - raxon - 18.03.2017

No w tak małym domu to szkoda troche metrów na kotłownie. Wolałbym powiększyć tą sypialnie o ten 137cm ta na dole po lewej, z tej łazienki zrobić wc tylko dla tej sypialni Big Grin a łazienke2 powiększyć do 7 może 8m2.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - horas - 19.03.2017

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Kotłownia to pomieszczenie które nie jest salonem, więc to że będą tam stały rowery to nie mam z tym problemu, że np ściany się pobrudzą. Jeśli chodzi o blaszaka to po pierwsze z estetycznej strony to nie wygląda ciekawie a z drugiej przy pierwszym dłuższym urlopie wszystko by z niego szybko wyparowalo - pewnie wiecie z jakich powodów. Oczywiście wokalałbym powiększyć pokój i może tak zrobimy, ale raczej na etapie murowania ścian działowych, natomiast zastanawiam się gdzie umieścić te wszystkie wielkogabarytowe rzeczy przy 4 os rodzinie ( a uwierzcie jest tego naprawdę sporo).
Chodzi mi bardziej czy np z technicznego pkt będę mógł umieścić wejście na strych w kotłowni i przesunąć wejście do domu.
Co do łazienki nr2 to ona ma służyć za łazienkę dla gości aby oddzielić część nocną od dziennej i ma tam być prysznic WC i umywalka.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - maciej87 - 19.03.2017

Raczej przy wiązarach nie zrobisz wejścia z kotłowni bo da się je wydzielić ale na środku. Rowery będziesz także wprowadzał przez wiatrołap. Do takiego rozwiązania byłoby lepsze wejście z zewnątrz ale w Twoim wypadku głupio by to wyglądało. Jestem teraz na etapie kupna działki i oprócz zmieszczenia tego projektu teraz przyszedł ból głowy na jakieś pomieszczenie gospodarcze lub garaż które przy moim zawodzie jest niezbędne.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Slawskip - 19.03.2017

Ja mam pytanie, do tych wszystkich, którzy tak wszystko zmieniają - od okien i drzwi, poprzez instalacje (np chcą mieć ogrzewanie gazowe), po zmianę kąta dachu. Byliście już u projektanta adaptującego? Ile biorą za adaptacje, oraz za każdą zmianę?

u mnie wychodzi adaptacja (z uzyskaniem pozwolenia na budowę 3500 - 4500 zł)
zmiany do projektu płatne dodatkowo:
- instalacja gazowa minimum 500 zł,
- zmiana dachu 1500 zł (nieważne czy zmieniamy tylko kąt dachu, czy tez przechodzimy na dach dwuspadowy)
- zwiększenie ocieplenia - 200 zł
- zmiana usytuowania okna/drzwi - 200zł
- przesunięcie komina 200 zł
- zmiana wymiarów budynku (powiększenie np o metr w jedną stronę) w ogóle nie wchodzi w grę, albo kosztuje tyle, że w sumie lepiej zrobić projekt indywidualny.

oczywiście w to nie wliczają się jakiekolwiek koszty:
- mapa do celów projektowych minimum 800 zł wraz z okazaniem działki i wznowieniem znaków granicznych,
- wypis i wyrys MPZP - 90zł
- uzgodnienia przyłączy (u na PWiK za komplet liczy sobie 1600 zł)
- opinia geotechniczna minimum 500 zł (u nas nie da się bez)

znacie ceny w waszych regionach? jak to się u was kształtuje?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Martyna - 19.03.2017

to jakieś wygórowane ceny u nas z powiększeniem o dwa metry w ogóle nie było problemu za wszystkie zmiany doplacilismy 700zł


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Łukasz - 19.03.2017

Adaptacja 2300zł w tym zmiany wszelkie. To i tak drogo za adaptacje ale u nas takie ceny.
Tylko dałem upoważnienie aby w moim imieniu działał.
Do tego mapa do celów projektowych 600zł.
Mam już wszystko uzgodnione, prąd gaz juz umowy podpisane.
Woda uzgodniona.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - krzysztof85 - 19.03.2017

Adaptacja 2500 zł +vat (ale w tym wszystkie zmiany są, chociaż u mnie tylko zmiana wielkości i przesunięcie okien). W moim imieniu też ktoś działa (bo ja nie mam czasu). Mapa do celów projektowych 600 zł (wznowienie granic było w cenie działki). Badanie gruntu 600 zł. PWiK 600 zł. Prąd i gaz umowy podpisane.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - vobo70 - 19.03.2017

Witam,

a oto i moja wariacja na temat wnętrza:

[Obrazek: budowa-domu-2016-4.jpg]

dla dwóch osób
planuję ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła
(mam w obecnym pompę i jestem bardzo zadowolony)

pozdrawiam,

Maciek


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - xxdamian85xx - 19.03.2017

[color=#333333]witam 
mam nietypową działkę która jest wąską a długa i mam pytanie odnośnie zmiany pomieszczeń i wejścia do domu od krótszego boku czy jest to w ogóle możliwe i opłacalne?
dodaje załączniki mojej działki i propozycji rozmieszczenia pomieszczeń oczywiście metraż oszacowałem tak na szybko wiec zbytnio tym sie nie sugerujcie choć myślę ze nie powinien się bardzo zmienić wielkość pomieszczeń .
jeszcze krótko opisze co miałem na myśli w tym projekcie i proszę o komentarz i czy cena budowy się zmieni czy raczej zostanie taka sama.
- ścianka pomiędzy kuchnią a pokojami (co jest przy niej stół) była by na wysokość ok 1.5m a nie do sufitu.
- tak jak widać nie ma korytarza po całej długości tylko ta ścianka oddzielająca jadalnie co optycznie daje nam jedna wielka przestrzeń (kuchnia, salon, korytarz).
- nie zamieściłem kominka wiec prawdopodobnie byłby tylko jeden komin w domu
- dach czterospadowy


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Goldi - 20.03.2017

Witam,

Poniżej moja propozycja rozkładu pomieszczeń. Wszystko zostało przemyślane tak by nie zwiększyć kosztów budowy domu a nawet jeszcze je zmniejszyć. 

Jeżeli chodzi o konstrukcje, zmiany to lekkie przesunięcia otworów okiennych / drzwiowych. W mojej propozycji jest mniej o jedno okno i drzwi do kotłowni. Zlikwidowane są także oba kominy gdyż moim zdaniem inwestowanie w kominek po to by użyć go kilka razy w roku jest bezzasadne. Zastosowane będzie ogrzewanie podłogowe (po całości) nie wymagające stosowania komina. Wentylacja mechaniczna (powinna być tańsza niż kominy).

Wszystkie pomieszczenia wymagające kanalizacji są zlokalizowanie w jednym miejscu, co również powinno wpłynąć na koszt budowy, gdyż mniej pójdzie materiału. 

Dom jest wyraźnie podzielony na dwie strefy. Strefa dzienna to salon + jadalnia + kuchnia, strefa nocna to 3 sypialnie + garderoba + 2 łazienki.

Wszystkie sypialnie są praktycznie takie same, co również pozytywnie wpłynie na koszt i prostotę wykończenia. Dodatkowy atut, to że dzieciaki nie będą nigdy się kłócić, kto ma lepszy pokój. Wielkość sypialni jest moim zdaniem odpowiednia. Udało się również w takim ustawieniu znaleźć miejsce na dość dużą garderobę, co przy trzech kobietach w domu uważam za konieczność.

W korytarzu jest przewidziane miejsce na rozkładane schody na strych, który ma pełnić funkcje techniczne (możliwość kontroli instalacji prowadzonych nad sufitem) oraz niewielkiego składu na różne drobiazgi (stare pamiątki, odzież zimowa, itp.)

Pomieszczenie gospodarcze powinno pomieścić: zbiornik c.w.u., rekuperator, skrzynkę rozdzielczą, wodomierz oraz przedmioty nie używane na co dzień (deska do prasowania, odkurzacz, suszarka do prania, itp.) Uważam takie pomieszczenie w domu za niezbędne. Lokalizacja pomieszczenia pozytywnie wpłynie na komfort mieszkania, gdyż hałas powodowany przez umieszczone tam urządzenia nie będzie uciążliwy. 

W salonie przewidziane są dwa wyjścia przez drzwi przesuwne na taras / tarasy. 

Wszystkie ściany działowe przewidziane są na konstrukcji szkieletowej na profilach 75. Łączna grubość ścian to 10 cm. Uważam, że takie ściany dobrze tłumią dźwięki oraz w przypadku gdy stawiamy je bez ekipy, są najtańszym rozwiązaniem. 

Jestem ciekaw Waszych opinii na temat mojego pomysłu...

[attachment=357]


  
Menu