Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 02.03.2017

(01.03.2017, 22:44)Aluna napisał(a): hałas z powodu pieca na ekogroch? W oryginale zdaje się tez jest pokój tuz przy kotłowni... My z mężem cały czas wahamy się : gaz/ekogroch/pellet Ale to napiszę na odpowiednim wątku.
Na stronie 9 jest plan mojego rozkladu pomieszczen i zwoc uwage Aluna na grubosc scian oddzielajacych kotlownie od reszty pomieszczen.Bedzie to ok 30cm(welna wyciszajaca,g-k dzwiekoszczelna itd) Dodatkowo na scianie z kotlownia w pokoju szafa na calej szerokosci. Mam nadzieje ze to wystarczy by skutecznie ograniczyc halas z kotlowni A uwierz mi ze jest on spory.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Aluna - 02.03.2017

Ok, faktycznie.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - wesolowski - 03.03.2017

mysle ze na ten hałąs skuteczniejsze moze byc odizolowanie akustyczne pieca od podłoza , poprzez gumowa mate, zeby nie niosło po konstrukcji podlogi


Rozplanowanie pomieszczeń. - Michał P. - 03.03.2017

Witam. Ja sobie tak  wymyśliłem wnętrze budynku. Chciałem gdzieś upchać jeszcze jeden pokój. Z kominka rezygnuję, a kotłownia będzie po przeciwległej stronie od wejścia, bo tam będę miał ogród. Czy jest coś w tej wersji coś czego ja nie widzę, a mogło by ją to dyskwalifikować? Jakieś uwagi?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - klonu1988 - 03.03.2017

Witam,
to moja aktualna koncepcja. Jedyna zmiana niewprowadzona na tym rzucie to przesunięcie okna z jadalni o 70 cm w stronę kuchni. Piec CO/CWU będzie w WC obok komina. Podłogówka po całości plus kominek w narożniku po spiżarce.  Kotłownia zamieniona na spiżarkę/magazyn. 

Proszę o sugestie.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - hesus000 - 03.03.2017

Witam.
Sprawa rozkładu pomieszczeń to zawsze jest indywidualna sprawa wynikająca potrzeb i upodobań. Bardzo ważną kwestią jest orientacja domu względem stron świata. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest unikanie przeszkleń od strony północnej.
Według mnie nigdy w tak małym domku nie uda się osiągnąć perfekcji. Trzeba iść na kompromisy.

Powoli przymierzam się do sporządzenia kosztorysu (po ukończeniu udostępnię go). Myślę, że nieuniknione będą drobne przesunięcia ścian, aby zgrać instalację z umeblowaniem. Dobrze jest wiedzieć przed budową co się chce, by zminimalizować ryzyko przeróbek i rozczarowań. O projekty aranżacji jest dosyć łatwo, przy zakupie materiału zazwyczaj zwracają koszty sporządzenia wizualizacji.

Zakupy materiałów planuje dopiero pod koniec 2017r. Wtedy są najlepsze ceny, gdyż dużo sklepów czy hurtowni chce powypychać towar aby jak najmniej było inwentaryzacji. Można dostać fajne rabaty. W sezonie już nie jest tak kolorowo.

W załączniku wrzucam dodatkową opcję rozkładu pomieszczeń. Osobiście mi nie do końca leży, ale może komuś się przypada


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - askier - 03.03.2017

Mam pytanie z jakiego programu korzystacie do modyfikacji projektu pierwotnego?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - ŁukaszSchick - 03.03.2017

Strona 7 ostatni post sierżanta


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Aluna - 03.03.2017

Michał P - jedynie to, że ta kotłownia między dwoma pokojami (hałas??) i ten pokoik malutki, może na jakiś gabinet/ pokój do pracy czy coś by się nadał. Chyba, że masz 3 dzieci to nie mam pytań, wiadomo, że każde chciałoby swój pokój,

klonu1988 - czyli piec na gaz w WC, tak? i salon większy wychodzi, całkiem fajnie to wygląda. W łazience i prysznic i wanna?

Ja szczerze się zastanawiam nad dwoma WC, czy to na pewno potrzebne przy naszym małym domku?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 03.03.2017

Ja szczerze się zastanawiam nad dwoma WC, czy to na pewno potrzebne przy naszym małym domku?
Dzieci masz? to nawet sie nie zastanawiaj tyko rob.


  
Menu