Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - hesus000 - 01.03.2017

Witam wszystkich.
Poniżej chciałbym zaprezentować moją koncepcję układu pomieszczeń w domu.
Kuchnia została zamknięta. Nie jestem zwolennikiem otwartej przestrzeni w przypadku gdy kuchnia jest mocno eksploatowana.
Drugim argumentem za przebudową pomieszczeń była wygoda komunikacji. W tej koncepcji po przejściu przez wiatrołap mam łatwy dostęp do kuchni (zakupy, szybka kanapka dla dzieciaków) oraz wc.
Trzeci argument konieczność wygospodarowania pomieszczenia magazynowego (deska do prasowania, suszarka, mop i kilka innych pierdoł, które walają się nam po mieszkaniu i nie ma gdzie ich schować)

Czekam na sugestie.
Jedynym zonkiem jaki pojawia się w mojej koncepcji jest lokalizacja kotłowni. W wolnych chwilach postaram się ją bardziej ukryć. Może ktoś z Was spojrzy na to świeżym okiem i podsunie pomysł. Dla zainteresowanych mogę udostępnić plik .dwg (wszystko mam na jednej warstwie)


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - tomi99 - 01.03.2017

Super. Mnie się bardzo podoba. Sam próbowałem rozmiescic Ale to co mi wychodziło nie podobało mi się. A tutaj u Ciebie jest idealnie.  Nawet okno w kuchni i większe drzwi balkonowe większe  Tak jak chciałem. Nie mówiąc już o drzwiach wejściowych. Super gratuluję pomysłowości . No ale żeby nie było za słodko to kuchnie bym zostawił otwartą


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - marcinur - 01.03.2017

(01.03.2017, 15:32)tomi99 napisał(a): Super. Mnie się bardzo podoba. Sam próbowałem rozmiescic Ale to co mi wychodziło nie podobało mi się. A tutaj u Ciebie jest idealnie.  Nawet okno w kuchni i większe drzwi balkonowe większe  Tak jak chciałem. Nie mówiąc już o drzwiach wejściowych. Super gratuluję pomysłowości . No ale żeby nie było za słodko to kuchnie bym zostawił otwartą
Mi też się podoba taka opcja. 
Osobiście roważyłbym 2 modyfkacje.
1. Jednak otwarta kuchnia - ale to żaden problem.
2. Powiekszenie WC, żeby zmieścić tam małą kabinę prysznicową, kosztem składzika. Składzik przeniósłbym do kotłowni. Przy pompie ciepła byłoby tam czysto i można bez problemu zrobić tam pralnię i trzymać graty.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - kytap@o2.pl - 01.03.2017

(01.03.2017, 14:36)hesus000 napisał(a): Witam wszystkich.
Poniżej chciałbym zaprezentować moją koncepcję układu pomieszczeń w domu.
Kuchnia została zamknięta. Nie jestem zwolennikiem otwartej przestrzeni w przypadku gdy kuchnia jest mocno eksploatowana.
Drugim argumentem za przebudową pomieszczeń była wygoda komunikacji. W tej koncepcji po przejściu przez wiatrołap mam łatwy dostęp do kuchni (zakupy, szybka kanapka dla dzieciaków) oraz wc.
Trzeci argument konieczność wygospodarowania pomieszczenia magazynowego (deska do prasowania, suszarka, mop i kilka innych pierdoł, które walają się nam po mieszkaniu i nie ma gdzie ich schować)

Czekam na sugestie.
Jedynym zonkiem jaki pojawia się w mojej koncepcji jest lokalizacja kotłowni. W wolnych chwilach postaram się ją bardziej ukryć. Może ktoś z Was spojrzy na to świeżym okiem i podsunie pomysł. Dla zainteresowanych mogę udostępnić plik .dwg (wszystko mam na jednej warstwie)

Ciekawe rozwiązanie tylko powiekszyles troche, dlugosci scian o ile dobrze patrze.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 01.03.2017

hesus000 mam nadzieje ze bedzie to gaz nie ekogroszek(drzwi wskazuje ze jednak) W takim wypadku nie da sie spac w sasiednich sypialniach Halas bedzie nieziemski. Poza tym rozklad jak najbardziej ok.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Aluna - 01.03.2017

(01.03.2017, 21:51)sierzant napisał(a): hesus000 mam nadzieje ze bedzie to gaz nie ekogroszek(drzwi wskazuje ze jednak) W takim wypadku nie da sie spac w sasiednich sypialniach Halas bedzie nieziemski. Poza tym rozklad jak najbardziej ok.

hałas z powodu pieca na ekogroch? W oryginale zdaje się tez jest pokój tuz przy kotłowni... My z mężem cały czas wahamy się : gaz/ekogroch/pellet Ale to napiszę na odpowiednim wątku.

hesus000 - fajnie to rozmieściłeś.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - ŁukaszSchick - 02.03.2017

Moja malutka sugestia kotłownia między dwiema sypialniami to może się okazać dość hałaśliwe rozwiązanie, piece z podajnikiem itp. troszkę halasują


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - wujek_bak - 02.03.2017

Mam pytanie: Czy można rozkład pomieszczeń zmienić na etapie budowy? Czy ma być jak w projekcie. Nie są to ściany nośne przecież.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - hesus000 - 02.03.2017

Witam ponownie.
Odnośnie powiększenia budynku - jako bazę przyjąłem obrys zewnątrz ścian z http://www.domza150tysiecy.pl/rozplanowanie.html czyli 10.29x12.54 i dodałem ocieplenie 15cm.

Co do otwartej kuchni to tylko kwestia gustu. Można ją otworzyć częściowo lub w całości. Rozważałem opcję częściowego otwarcia kuchni od salonu (zostawiłem trochę ściany aby ukryć brudną cześć kuchni) i likwidacji drzwi wejściowych do kuchni. Ostatecznie temat upadł (lubię się zamknąć w kuchni i coś fajnego przyrządzić - ale czasami eksperymenty kulinarne nie wychodzą i pojawią się skutki uboczne w postaci choćby przykrego zapachu). Przy kuchni otwartej warto pomyśleć nad wstawieniem większego przeszklenia w postaci kolejnych drzwi balkonowych - Łukasz już coś takiego proponował.

Kwesta kotłowni to moja bolączka. Niestety gaz na działce może będę miał za 5lat, z dużym znakiem zapytania. Do tego czasu skazany będę na piec na paliwo stałe. Rozważam też opcję pieca na olej opałowy (kolega ma i jak podliczy sezon już będę miał pełen pogląd co do kosztów). W przypadku pieca na ekogroch będę myślał nad jakimś sposobem wygłuszenia kotłowni.

Wentylacja: skłaniam się ku mechanicznej

Projekt w fazie rozwoju i na pewno będę go dopracowywał.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - kytap@o2.pl - 02.03.2017

(02.03.2017, 10:17)hesus000 napisał(a): Witam ponownie.
Odnośnie powiększenia budynku - jako bazę przyjąłem obrys zewnątrz ścian z http://www.domza150tysiecy.pl/rozplanowanie.html czyli 10.29x12.54 i dodałem ocieplenie 15cm.

Co do otwartej kuchni to tylko kwestia gustu. Można ją otworzyć częściowo lub w całości. Rozważałem opcję częściowego otwarcia kuchni od salonu (zostawiłem trochę ściany aby ukryć brudną cześć kuchni) i likwidacji drzwi wejściowych do kuchni. Ostatecznie temat upadł (lubię się zamknąć w kuchni i coś fajnego przyrządzić - ale czasami eksperymenty kulinarne nie wychodzą i pojawią się skutki uboczne w postaci choćby przykrego zapachu). Przy kuchni otwartej warto pomyśleć nad wstawieniem większego przeszklenia w postaci kolejnych drzwi balkonowych - Łukasz już coś takiego proponował.

Kwesta kotłowni to moja bolączka. Niestety gaz na działce może będę miał za 5lat, z dużym znakiem zapytania. Do tego czasu skazany będę na piec na paliwo stałe. Rozważam też opcję pieca na olej opałowy (kolega ma i jak podliczy sezon już będę miał pełen pogląd co do kosztów). W przypadku pieca na ekogroch będę myślał nad jakimś sposobem wygłuszenia kotłowni.

Wentylacja: skłaniam się ku mechanicznej

Projekt w fazie rozwoju i na pewno będę go dopracowywał.

W projekcie wymiary które podajesz sa juz z ociepleniem po 15cm. Wiec odejmij po 15cm. Twoj uklad to najlepsze rozwiązanie ktore stawiam na 1 miejscu. Rozwazyl bym jedynie by kotlownia ja planuje na gaz wiec "pralnia z suszarnia" byla w oryginalnym miejscu, a wejście do niej bylo by przez łazienkę.


  
Menu