Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - marcinur - 08.02.2017

(08.02.2017, 10:27)sierzant napisał(a): Szacun ze udalo ci sie zmiescic na 100m 5 pokoi. Mam 9m sypialnie i oprocz loza malzenskiego niewiele tam sie miesci. Bedzie ciasno, ale mieszkac jak najbardziej sie da. Gdyby udalo sie wygospodarowac jeszcze malutka lazieneczke byloby naprawde ok.
Jedyne rozwiązanie jakie ja widzę - to powiększyć dom o jakieś 2 metry na etapie adaptacji. Pokoje będą większe i znajdzie się miejsce na drugą łazienkę.
Jeżli nie - to przy założeniu, że będzie mieszkać 6 osób - szukałbym innego projektu.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - klonu1988 - 08.02.2017

Pokoje bym zostawił w spokoju - dość ciekawie je wpasowałeś w budynek. Co do łazienki to podzieliłbym ją na dwie małe i zrezygnował z zabierającej dużo miejsca wanny. W dwóch małych łazienkach myślę, że uda Ci się zmieścić po małym prysznicu, wc, umywalce i dwóch szafkach. Ja bym to tak próbował rozwiązać. Lepsze 2 malutkie łazienki niż jedna duża przy 6ciu osobach. Może warto się zastanowić nad likwidacją komina i kominka kosztem powiększenia powierzchni dla łazienek?


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - marcinur - 08.02.2017

(08.02.2017, 10:48)klonu1988 napisał(a): Może warto się zastanowić nad likwidacją komina i kominka kosztem powiększenia powierzchni dla łazienek?
Tylko gdzie odprowadzi spaliny z kotła gazowego? Łazienka jest w środku domu więc nie da się ich wyrzucić przez ścianę. Chyba, że kocioł powiesi w kuchni...
Z pompą ciepła też byłby problem. Mozna zastosować monoblocka (cała pompa ciepła znajduje się na zewnątrz), ale pompa potrzebuje zbiornika na CWU - też zajmuje sporo miejsca.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - klonu1988 - 08.02.2017

(08.02.2017, 11:01)marcinur napisał(a):
(08.02.2017, 10:48)klonu1988 napisał(a): Może warto się zastanowić nad likwidacją komina i kominka kosztem powiększenia powierzchni dla łazienek?
Tylko gdzie odprowadzi spaliny z kotła gazowego? Łazienka jest w środku domu więc nie da się ich wyrzucić przez ścianę. Chyba, że kocioł powiesi w kuchni...
Z pompą ciepła też byłby problem. Mozna zastosować monoblocka (cała pompa ciepła znajduje się na zewnątrz), ale pompa potrzebuje zbiornika na CWU - też zajmuje sporo miejsca.

Przy zmieszczeniu sześcioosobowej rodziny w takim domku każdy centymetr powierzchni jest istotny. Ja bym zrezygnował z komina, kocioł z zasobnikiem umieścił w kuchni z wylotem przez ścianę i na całości umieścił podłogówkę.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - marcinur - 08.02.2017

(08.02.2017, 13:15)klonu1988 napisał(a):
(08.02.2017, 11:01)marcinur napisał(a):
(08.02.2017, 10:48)klonu1988 napisał(a): Może warto się zastanowić nad likwidacją komina i kominka kosztem powiększenia powierzchni dla łazienek?
Tylko gdzie odprowadzi spaliny z kotła gazowego? Łazienka jest w środku domu więc nie da się ich wyrzucić przez ścianę. Chyba, że kocioł powiesi w kuchni...
Z pompą ciepła też byłby problem. Mozna zastosować monoblocka (cała pompa ciepła znajduje się na zewnątrz), ale pompa potrzebuje zbiornika na CWU - też zajmuje sporo miejsca.

Przy zmieszczeniu sześcioosobowej rodziny w takim domku każdy centymetr powierzchni jest istotny. Ja bym zrezygnował z komina, kocioł z zasobnikiem umieścił w kuchni z wylotem przez ścianę i na całości umieścił podłogówkę.
Racja - przy kotle gazowym-dwufunkcyjnym można by było zrezygnować z zasobnika i grzać wodę przepływowo.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - m4yflower - 08.02.2017

Pokombinowałem trochę i udało mi się wygospodarować drugą małą łazienkę w której udało się zmieścić kibelek i kabinę 80 i jeszcze mała umywaleczkę da się wcisnąć.Dzięki możliwości aranżacji wnętrza poprzez przestawianie ścian działowych ten projekt ma naprawdę ogromny potencjał Big Grin


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Mario - 08.02.2017

Projekt tego domu jest bardzo przemyślany ! Tylko jeszcze nikt go nie wykończył na 100% i podejrzewam że będzie bardzo trudno zmieścić się w pułapie 150 tys. na gotowo ! Gdyby się to udało to Łukasz powinien dostać nagrodę Nobla bo projekt bardzo mi się podoba i waham się pomiędzy nim a tym projektem : http://praktyczneprojekty.pl/p10g___797m2.html

Mario spokojnie na gotowo da sie wykonczyc ten dom za 150tys. Zajrzyj na budowe Huberta on jest najblizej konca. Oczywiscie to koszt materialow i 100% twojej pracy


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - m4yflower - 08.02.2017

(08.02.2017, 19:59)Mario napisał(a): Projekt tego domu jest bardzo przemyślany ! Tylko jeszcze nikt go nie wykończył na 100% i podejrzewam że będzie bardzo trudno zmieścić się w pułapie 150 tys. na gotowo ! Gdyby się to udało to Łukasz powinien dostać nagrodę Nobla bo projekt bardzo mi się podoba i waham się pomiędzy nim a tym projektem : http://praktyczneprojekty.pl/p10g___797m2.html

Wszystko zależy od standardu wykończenia jaki sobie wybierzesz i ile sam zrobisz na budowie.Dom jest parterowy i prosty w budowie wiec sporo można samemu zrobić.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - sierzant - 08.02.2017

(08.02.2017, 18:42)m4yflower napisał(a): Pokombinowałem trochę i udało mi się wygospodarować drugą małą łazienkę w której udało się zmieścić kibelek i kabinę 80 i jeszcze mała umywaleczkę da się wcisnąć.Dzięki możliwości aranżacji wnętrza poprzez przestawianie ścian działowych ten projekt ma naprawdę ogromny potencjał Big Grin

m4flower genialnie to rozwiazałeś. Teraz czekamy na kogos kto da rade upchnac na 100m 6 pokoi.

Na razie kolejnosc w konkursie:

1.m4flower (5 pokoje)
2.sierzant ( 4 pokoje)
3, cala reszta nie bede wymienial  ( 3 pokoje)  Wink


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Mario - 08.02.2017

Macie rację że poziom wykończenia ma duże znaczenie w kosztach budowy ale ja myślę o normalnym wykończeniu bez " wodotrysków " ale jeśli zleci się budowę firmie to będzie ciężko się zmieścić nawet w 200 tys. bo przecież nie każdy jest Łukaszem, który jest mega fachowcem i nawet zastanawiam się czy nie zaprosić go na teren woj. podkarpackiego aby postawił wzorcowy dom za 150 tys. bo to na pewno przyczyni się do pozyskania nowych inwestorów !


  
Menu