Budowa domu za 150 tys
Rozplanowanie pomieszczeń. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+---- Dział: Zmiana usytuowania pomieszczeń (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-38.html)
+---- Wątek: Rozplanowanie pomieszczeń. (/thread-118.html)



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - xaafuun - 30.12.2016

Kolego Antyradar.
Pomysł fajny.
Ja bym się zastanowił, czy nie lepiej jest skasować tą garderobę i po prost zrobić szafe w sypialni na całej długości ściany. Wtedy pokoje będą większe, a nawet gdybyś chciał to mógłbyś wyczarować z 1 dużego, 2 mniejsze tak by synowie mieli po swoim pokoju.
W moim odczuciu szkoda marnować prawie 5m2 na garderobę bo efektywnie wykorzystasz z niej 2,5 m2 na szafę a 2,5 m2 pójdzie na komunikacje tak byś mógł dojść do końca do końca garderoby.

P.
Rafał


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - karolz - 30.12.2016

Przeglądając wasze pomysły zmodyfikowałem jeden z nich pod kątem moich oczekiwań i wyrysowałem wszystko w CADzie. Na 1 rzut oka dom wydawał się mały lecz po dołożeniu garażu i wyrzuceniu tam kotłowni naprawdę sporo pomieści. Projekt nad którym ciągle myślę, okna w trakcie weryfikacji(drzwi w widocznych pozostawionych miejscach):




[Obrazek: 558af98c67242ad0aec48dde94aaaa53_1483122923.jpg]


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - xaafuun - 02.01.2017

Kolego karolz.
Nie wiem czy to ważne, ale do kotłowni - pomieszczenie za garażem, brakuje drzwi Smile.
Co to za pomieszczenie 2?
Jeśli 11.06 to pokój, nie będzie za wąski? Tylko 2,5 metra szerokości?

Pozdrawiam
Rafał


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - karolz - 02.01.2017

(02.01.2017, 08:54)xaafuun napisał(a): Kolego karolz.
Nie wiem czy to ważne, ale do kotłowni - pomieszczenie za garażem, brakuje drzwi Smile.
Co to za pomieszczenie 2?
Jeśli 11.06 to pokój, nie będzie za wąski?  Tylko 2,5 metra szerokości?

Pozdrawiam
Rafał


Witam,
Projekt jest rozwojowy i drzwiami i oknami nie należny się przejmowaćSmile 

Pomieszczenie 2 to schowek/spiżarnia przed kuchnią. Kuchnia jest otwarta na salon i ma dodatkowe wejście przez schowek jak w projektach Domplanu. Słuszna uwaga w kwestii pokoju 11,06 to pole powierzchni. 2,5m muszę przemyśleć ale wydaje mi sie ze jako pokój dla dziecka starczy 1m łózko, szafa i biurko, spokojnie wejdzie.

Wieczorem wrzucę aktualizację juz z oknami i drzwiami Smile



RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - xaafuun - 02.01.2017

Witam,
"Projekt jest rozwojowy i drzwiami i oknami nie należny się przejmowaćSmile :

To widać, każdy go pod siebie przerabiaSmile
W jakim programie można łatwo takie widoki 3D robić jak są tutaj rzuty pokazane?
Też chciałbym spróbować, pokazać "mój" pomysł.

Pozdrawiam
Rafał


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Michal - 03.01.2017

Ja używam trialowej wersji Corela, a do rysowania w 3D programu SketchUp Make - na YouTube jest przewodnik, z którego się nauczyłem

Ale można też robić rysunki w ogólnodostępnych planerach, np. Leroy Merlin


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - karolz - 03.01.2017

Skończyłem projekt, macie jakieś uwagi? Zastanawiam się czy "korytarz" 130cm nie będzie za ciasny?
Powiem szczerze ze bardzo brakuje kącika do pracy przy komputerze(jestem fanem stacjonarki) ale finanse wygrywają.

[Obrazek: a18dd146a26dd9adbb4b8a3d2f036aff_1483458776.jpg]


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - Michal - 03.01.2017

Moim zdaniem korytarz o szerokości 1,3 m to za mało, powinny się tam swobodnie minąć dwie dorosłe osoby.
W dodatku strasznie mały wiatrołap i całkowicie niewykorzystana przestrzeń będąca przejściem do kuchni przez spiżarnię. Sugeruję połączyć wiatrołap ze spiżarnią: zlikwidować pierwsze drzwi do spiżarni, szafki zamknąć za przesuwnymi drzwiami np. z lustrem. A może zamiast wchodzić fizycznie do spiżarni wystarczyłoby zrobić olbrzymią szafę z przesuwnymi drzwiami?
Zwróć też uwagę na kolizyjność drzwi przy WC.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - karolz - 03.01.2017

(03.01.2017, 19:19)Michal napisał(a): Moim zdaniem korytarz o szerokości 1,3 m to za mało, powinny się tam swobodnie minąć dwie dorosłe osoby.
W dodatku strasznie mały wiatrołap i całkowicie niewykorzystana przestrzeń będąca przejściem do kuchni przez spiżarnię. Sugeruję połączyć wiatrołap ze spiżarnią: zlikwidować pierwsze drzwi do spiżarni, szafki zamknąć za przesuwnymi drzwiami np. z lustrem. A może zamiast wchodzić fizycznie do spiżarni wystarczyłoby zrobić olbrzymią szafę z przesuwnymi drzwiami?
Zwróć też uwagę na kolizyjność drzwi przy WC.

Dzięki za rady. Wejście do kuchni wprost z wiatrołapu musi pozostać bo nie wyobrażam sobie latać do kuchni przez salon.Kuchnia od strony salonu będzie miała przesuwne drzwi by była opcja jej zamknięcia. Opcja pozostawienia tylko jednych drzwi jest sensowna. 

Bardzo denerwuje mnie w nowych domach potworna ilość miejsca tracona na komunikację dlatego muszę odwiedzić kilka domów znajomych jak mają rozwiązany problem z komunikacją, u mnie w domu mam 160cm pustej niepotrzebnej przestrzeni.


RE: Rozplanowanie pomieszczeń. - antyradar1 - 05.01.2017

A czy ktoś może już próbował " wyczarować " 4 pokoje ? Kombinuje i nie wiem jak to rozwiązać


  
Menu