Budowa domu za 150 tys
Tradycyjny dach + teriva zamiast wiązarów. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Forum ogólne (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-3.html)
+--- Wątek: Tradycyjny dach + teriva zamiast wiązarów. (/thread-1179.html)

Strony: 1 2 3


Tradycyjny dach + teriva zamiast wiązarów. - ronin - 14.08.2019

Dzisiaj byłem u projektanta adaptacyjnego , oglądał projekt i wspomniał że zamiast wiązarów  można zrobić strop teriva .
Czy ktoś wprowadził takie zmiany , jaki byłby koszt w przybliżeniu , może ktoś obliczał .

Dostałem wstępną wycenę wiązarów , 23,000 bez dźwigu , wersja z pomniejszonym stryszkiem , wiązary 45mm .

I teraz się zastanawiam jak cena wiązarów ma się do stopu .


RE: Strop teriva zamiast wiażarów . - lukas0685 - 14.08.2019

Jak strop zamiast wiązarów? Chyba projektant miał na myśli tradycyjny dach. Jak zrobisz strop to i tak musisz zrobić więźbe. Napewno wyjdzie drożej niż same wiązary. Strop robił łukasz w swoim domu


RE: Strop teriva zamiast wiązarów. - ronin - 14.08.2019

Tak , strop + tradycyjny dach , zamiast wiązarów .


RE: Strop teriva zamiast wiązarów. - lukas0685 - 14.08.2019

to taniej nie będziesz mieć


RE: Tradycyjny dach + teriva zamiast wiązarów. - ronin - 14.08.2019

Ktoś to obliczał ? jakiś link .


RE: Tradycyjny dach + teriva zamiast wiązarów. - lukas0685 - 14.08.2019

policz ile będzie cię kosztować sam strop i dolicz do tego koszt więźby tradycyjnej. Średnio jeden m2 terivy to 150-200zl/m2 z materiałem. Rachunek prosty


RE: Tradycyjny dach + teriva zamiast wiązarów. - sierzant - 14.08.2019

Jestem prawie pewien że nasz projekt, bez wzmacniania fundamentów,większej ilości ścian nośnych itd,
nie wytrzyma dodatkowo 27 ton (tyle waży teriva) Więc to nie tylko strop, ale inne dodatkowe koszty.
Projektant nie ma o tym pojęcia.( policzył coś, czy tak sobie rzucił że można ?)
Obciążenia powinien przeliczyć konstruktor. I jeszcze się pod tym podpisać  Smile


RE: Tradycyjny dach + teriva zamiast wiązarów. - ronin - 14.08.2019

Dzisiaj nic nie liczył , oglądał projekt i mówił że można by było zrobić ścianę nośną przez środek budynku wzdłuż dłuższej ściany , chodzi o te ściany gdzie jest kominek , w miejscach gdzie nie ma ścian korytarz , kuchnia miały by być belki ( nie pamiętam nazwy ) .

Na grupie " budujący według projekt " ktoś właśnie buduje podobnie ściana nośna wzdłuż dłuższej ściany , ktoś inny już ma wylany strop ale  nie podaje kosztów .

Koszty wiązarów tez są nie małe ( mi Pani wyliczyła wersję eko , pewnie chodzi o mały stryszek , a tak jak jest w projekcie to ok 4 tys więcej , czyli wiązary 27 tyś ) i to na ten rok , bez dźwigu .


RE: Tradycyjny dach + teriva zamiast wiązarów. - lukas0685 - 14.08.2019

jest masa innych projektów , prawie identycznych ze stropem i tradycyjną więźbą, więc jak bardzo chcesz mieć tradycyjny strop to może warto było poszukać czegoś innego. Dojdzie ściana nośna a co za tym idzie inne fundamenty. Więźby też nikt ci nie zrobi za 10k . Szacuje ,że około 10-12k napewno wyjdzie więcej niż tylko wiązary. Musisz przeliczyć czy ci się to opłaca. Zerknij jeszcze na FB to kilka osób leje stropy


RE: Tradycyjny dach + teriva zamiast wiązarów. - ronin - 14.08.2019

Chyba zostanę przy tych wiązarach , projekt broni się tym że teraz Lukasz podaje w wyliczenia ile czego trzeba kupić , nie mam ciśnienia na strop , ale cena wiązarów rośnie w szybkim tempie za 3-4 lata cena wiązarów to będzie cena połowy domu ,


  
Menu