Budowa domu za 150 tys
Górki k.Mielca - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Dzienniki budowy użytkowników forum (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-31.html)
+---- Dział: Podkarpackie (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-139.html)
+----- Dział: Górki k. Mielca (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-204.html)
+----- Wątek: Górki k.Mielca (/thread-1111.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Górki k.Mielca - m_piotr - 08.06.2020

O ile rekuperator osiąga określoną sprawność odzysku ciepła. Nie pamiętam ile musi mieć. Ale po tym jak mnie zgasili z pompą włączył mi się agresor i myślenie typu: "jak wy tak to ch#j wam w an@s, sam se zeobie i łaski bez". Człowiek chciał być eko a tu go olewają, a kasa na program leży bo mało kto z niej korzysta. Po za tym całe reku wyniosło mnie niecałe 5k bo wziąłem najtańszą i najprostszą centrale jaką znalazłem za 2k a 3k to były przewody i skrzynki itp. Zamonce jeszcze cyfrowe termometry na wlotach i wylotach żeby mieć wgląd na parametry pracy a całość jest wpięta w gniazdko na analogowym timerze. W sąsiednim powiecie był też program z dotacjami na fv. Jak sie potem okazało nie miało się wpływu na to kto i co sie montuje. Masz instalacje i sie ciesz że dostałeś. Po jakimś czasie ludzie zaczęli narzekać że się psuje a samej pani burmistrz się chata od falownika zjarała bo montowali dziadostwo byle taniej było. Tak więc nie takie to wszystko pikne jak obiecują.


RE: Górki k.Mielca - aarek1404 - 11.06.2020

na oknach robią wałki na tym programie czyste powietrze... na fakturze wypasione okna, cena kosmos bo zwrot % od fv, a w rzeczywistości przeciętne okna za dużo niższą cene... nikt potem tych parametrów w realu nie sprawdza papier się liczy...Klient ma duży zwrot bo wysoka faktura ma więc więcej kasy żeby coś jeszcze dokupić u sprzedawcy np. rolety albo drzwi...


RE: Górki k.Mielca - m_piotr - 14.06.2020

Takie ściany gdzie nie ma dziurek, rurek i innych pierdamotów to się fajnie kładzie.

[attachment=6441]
[attachment=6440]

Przyszło wiaderko do fugowania z rolkami. No takie rolki to mi się podobajom, nie ma strefy rażenia dookoła wiadra przy wyciskaniu pacy  Big Grin
a biała fuga w porównaniu do tej ciemnej to jest czysta przyjemność w kładzeniu.

[attachment=6442]

Hałda ziemi, która zalegała u nas przez ostatnie dwa lata w końcu zniknęła, trzeba to będzie teraz ładnie zagospodarować. Tylko tego czasu na wszystko brakuje.

[attachment=6444]
[attachment=6443]

Goście, goście 

[attachment=6446]
[attachment=6445]

Ostatnio próbowałem wytłumaczyć Majstrom z kanału "Co dziś robimy" żeby sobie schody strychowe od klapy odsunęli, ale jakoś nie mogliśmy się dogadać, więc na szybkości kalkulatorem nagrałem "video-micro-poradnik". Bo niby prosta rzecz, ale jednak nie każdy wie.
A nóż widelec komuś się przyda.

https://www.youtube.com/watch?v=lgN7vxMJJZA

Działalności na YT jak na razie nie planuje, bo czasu na to brak, więc Łukasz może spać spokojnie Cool  
ale dotarło do  mnie że coraz więcej korzysta się z videoporadników niż tekstu pisanego co jest w sumie zrozumiałe, bo łatwiej wytłumaczyć i pokazać coś na 1-minutowym filmie aniżeli pisać o tym trylogię  Big Grin

Na koniec budowy chciałbym zmontować jakiś krótki filmik z całości, ale jak na razie z montażem filmów jestem w epoce kamienia łupanego.


RE: Górki k.Mielca - m_piotr - 21.06.2020

W tym tygodniu słaby progres, czasu brak i pogoda nie zachęca. Ale udało się skończyć fugowanie kuchni i salonu.
Muszę skupić się na jednej robocie ale konkretnie bo ostatnio za dużo rzeczy na raz porozpoczynałem i teraz wszystko stoi rozpieprzone i nie pokończone.

[attachment=6455]

Trzeba też było otyczkować pomidorki.

[attachment=6456]

Pole makowe. 

[attachment=6457]

Otwieramy fabrykę opium  Cool


RE: Górki k.Mielca - m_piotr - 28.06.2020

"wklejamy" wannę + syfon w zestawie  Tongue

[attachment=6458]

Jeżeli kupicie wanne z syfonem w komplecie to na 99,9% syfon będzie do wywalenia bo będzie to tania chińszczyzna.
Na zdjęciu syfon McAlpine za 126 PLN
Jeżeli zabudowujemy wanne to warto pomyśleć o syfonie czyszczonym od góry, wtedy nie trzeba robić rewizji w zabudowie jak przy syfonie czyszczonym od dołu.
Sama wanna na nóżkach nawet przykręcona już do ściany sprawia wrażenie strasznie lichej. Obudowanie jej styropianem i pianką sprawia że siedzi solidnie, do tego woda nie będzie się tak szybko wychładzać podczas "ciepłych kąpieli"  Blush

Tymczasem w ogrodzie .....

......... łany zbóż ziemnaków  Big Grin 

[attachment=6459]


RE: Górki k.Mielca - aarek1404 - 29.06.2020

z syfonem dobra rada ale nie wiem czy nie lepiej wanne na bloczkach bo styro się ugina a pianka z czasem się utleni i bedzie pracować


RE: Górki k.Mielca - m_piotr - 05.07.2020

Myślę że styro ugnie się ile ma się ugiąć i zostanie, jest dosyć duża powierzchnia. Można kupić wannę od razu z takim styropianowym wkładem.
Przetestujemy, zobaczymy choć ja już nie myślę tej wanny rozbierać  Big Grin


RE: Górki k.Mielca - m_piotr - 12.07.2020

Zabudowujemy wanne 

[attachment=6480]

Ło panie, a kto ci to i po co tak tom piankom opierdzielył ?!?  Big Grin

[attachment=6481]

[attachment=6482]

Tak, bateria jest czarna, tak będzie się brudzić, tak trzeba ją będzie czyścić   Cool
Bateria z Leroya (promocja była, więc cała łazienka na raz zakupiona )

[attachment=6483]

Moja pierwsza zabudowa kibelka ever. Chyba jakoś tak to ma wyglądać. Na górze będzie drewniany parapecik.

[attachment=6484]

Ej, czy Wam też tak te pistolety do pianek zdychają ?? Ja już kupiłem trzeci. I czyszę czyścikami i wogóle, ale jak się nie zapcha to gdzieś bokiem zacznie piane wywalać. Mam nadzieję że ten w końcu da rade do końca budowy.

[attachment=6485]

A jak będziecie chcieli zamontować fotowoltaikę to szukajcie sprawdzonych, lokalnych firm. Nie wystawiajcie zapytania na oferteo bo połowa Polskich firm zajmujących się tym tematem zwali się wam na głowę.  Rolleyes

Będzie prund ze słonka żeby "świnka" nie zjadła wszystkich naszych dochodów zimą.


RE: Górki k.Mielca - Michał G. - 12.07.2020

Miałem pistolet firmy Den Braven - metalowy, rozbieralny - wytrzymał dłuuugo. Później były już przeboje z innymi...


RE: Górki k.Mielca - m_piotr - 19.07.2020

Taki patent z laserkiem, pomaga wycinać dziurki we właściwym miejscu.

[attachment=6487]

[attachment=6488]

Oczywiście płyta x2

Tak pacze z rana.  Dodgy

[attachment=6489]

Potem pacze w południe  Dodgy

[attachment=6490]

Od tego paczenia mnie oczy rozbolały więc założyłem okulary.  Cool   Big Grin
Ale jeszcze opaczyłem wieczorem.  Dodgy

[attachment=6491] 

A jak już wszystko opaczyłem to stwierdziłem tak:  "Bedziemy robić prund !!!"  Idea


  
Menu